Wtorek, 2017-08-22

angielski

Jesteś tu: » Strona startowa » angielski

angielski

"Przez angielski odkrywam świat"

Stowarzyszenie Aktywnych Nauczycieli Języków Obcych rozpoczęło we wrześniu wdrażanie projektu językowego pod nazwą "Przez angielski odkrywam świat". Jest on realizowany w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. Przedsięwzięcie dotyczy czterech szkół podstawowych z powiatu proszowickiego: SP Książnicach Wielkich, SP w Żębocinie, SP w Ostrowie oraz SP w Biórkowie Wielkim.

Co tydzień odbywają się 4 formy dodatkowych zajęć językowych dla dzieci:

- dla uczniów klas 1 - "Zajęcia artystyczne z językiem angielskim", podczas których poznawanie języka jest łączone z nauką piosenek, odgrywaniem scenek, przygotowywaniem krótkich występów i przedstawień oraz wykonywaniem prac plastyczno-technicznych. Głównym celem jest więc kształtowanie motywacji do nauki przez sensowne, typowe dla wieku dzieci działanie, dające przyjemność i pozwalające wprowadzać proste treści językowe.

- dla uczniów klas 2-3 - "Zajęcia przyrodnicze z językiem angielskim", podczas których poruszane są w języku angielskim takie tematy, jak: opisywanie pogody, planety Układu Słonecznego, zdrowa i niezdrowa dieta, cykl rozwojowy owadów, katastrofy naturalne, ekologiczny styl życia i inne zagadnienia bliskie zainteresowaniom dzieci. Poprzez angielski dzieci uczą się ciekawych rzeczy o świecie wokół nich.

- dla uczniów klas 4-6 - "Zajęcia kulturowe z językiem angielskim", podczas których dzieci uczą się o krajach anglojęzycznych, najciekawszych atrakcjach turystycznych, świętach i zwyczajach, a także słynnych osobach z tych krajów.

- również dla uczniów klas 4-6 - "Zajęcia projektowe z językiem angielskim", w których dzieci pracują metodą projektu i przygotowują własną grę planszową dla osób uczących się angielskiego, a przy okazji same powtarzają najważniejszy materiał leksykalny i gramatyczny.

Na zakończenie projektu w każdej ze szkół odbędzie się Szkolny Dzień Języków Obcych, podczas którego wyniki całorocznych trudów zostaną przedstawione całej szkolnej społeczności, nauczycielom, rodzicom i zaproszonym gościom. Następnie uczniowie reprezentujący każdą ze szkół spotkają się na Międzyszkolnym Święcie Języków, podczas którego pokażą sobie nawzajem to, czego się nauczyli oraz nawiążą nowe znajomości.

Oprócz wsparcia dla uczniów projekt pozwoli wzbogacić szkolne pracownie języka angielskiego we wszystkich szkołach o nowe pomoce dydaktyczne. Pojawią się w nich nowe, ciekawe lektury anglojęzyczne, zestawy słowników oraz laptopy.