Niedziela, 2017-12-17

herb Gminy Koniusza

Miejsce dla przedszkolaka

Cel projektu :

Zwiększenie dostępu do edukacji przedszkolnej w Gminie Koniusza poprzez utworzenie 60 nowych miejsc oraz poprawę jakości edukacji przedszkolnej poprzez rozszerzenie oferty zajęć dodatkowych w Samorządowym Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi w Wierzbnie oraz w Oddziale Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Biórkowie Wielkim w okresie od 01.09.2015r do 30.09.2018 r.

Grupa docelowa:

176 dzieci i 12 nauczycieli w Samorządowym Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi w Wierzbnie oraz w Oddziale Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Biórkowie Wielkim

Główne zadania:

utworzenie 50 nowych miejsc dla dzieci w wieku 3-5 lat, w Samorządowym Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi w Wierzbnie oraz 10 nowych miejsc dla dzieci w wieku 6 lat w Oddziale Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Biórkowie Wielkim, w tym wyposażenie ich w niezbędny sprzęt, pomoce dydaktyczne i zabawki.

rozszerzenie oferty OWP o dodatkowe zajęcia dla dzieci w tym: specjalistyczne zajęcia logopedyczne, arteterapia, zajęcia przyrodnicze prowadzone metodą eksperymentu, zajęcia „mały konstruktor” czyli budowa i programowanie robotów, i maszyn z dedykowanych klocków.

zapewnienie warunków funkcjonowania 2 nowo utworzonych oddziałów przedszkola i 1 oddziału przedszkolnego poprzez adaptację pomieszczeń na potrzeby zajęć przedszkolnych , wykonanie podjazdu oraz dostosowanie łazienek dla potrzeb niepełnosprawnych, utworzenie 1 placu zabaw, uzupełnienie placu zabaw o urządzenia dostosowane dla potrzeb dzieci niepełnosprawnych.

Doskonalenie nauczycieli w zakresie wykorzystania TiK oraz robotyki i programowania w pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym, pracy z dzieckiem o specjalnych potrzebach edukacyjnych w trym w zakresie pedagogiki specjalnej, w OWP.

Główne rezultaty:

60 nowo utworzonych miejsc w przedszkolu i oddziale przedszkolnym dla dzieci w wieku 3-6 lat, 12 nauczycieli objętych wsparciem

1 przedszkole i 1 oddział przedszkolny doposażone w meble sprzęt TiK, pomoce dydaktyczne

Całkowita wartość projektu 1 296 185,28 zł

Dofinansowanie projektu z UE: 1101364,98 zł

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

logotyp funduszy RPO EFS

Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego 2014-2020

Gmina Koniusza  realizuje projekt

herb Gminy Koniusza

„Wiedzą i aktywnością zdobywamy świat”

Celem projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych 414 beneficjentów projektu i rozwój kompetencji kluczowych wśród uczniów i uczennic oraz dostosowanie kompetencji zawodowych nauczycieli do potrzeb nauczania z wykorzystaniem narzędzi informatycznych i metody eksperymentu, w trzech szkołach podstawowych oraz dwóch gimnazjach z Gminy Koniusza w latach 2017-2019

W projekcie biorą udział:

Szkoła Podstawowa w Biórkowie Wielkim z klasami gimnazjum

Szkoła Podstawowa w Niegardowie

Szkoła Podstawowa w Rzędowicach

Gimnazjum w Posądzy

Wartość projektu 1.587.483,34 zł

Dofinansowanie projektu z UE: 1 349 360,83 zł

Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa Wiedza i kompetencje,

Działanie 10.01 Rozwój kształcenia ogólnego, Poddziałanie 10.01.03 Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne z Europejskiego Funduszu Społecznego

Uczestniczymy w projektach:

"Bezpieczne wakacje"

"Promocja zdrowia"

W marcu w naszej szkole prowadzone będą zajęcia edukacyjne w ramach projektu „Promocja zdrowia”, który organizuje Powiat Proszowicki przy wsparciu Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Uczniowie każdej klasy będą uczestniczyć w dwóch zajęciach edukacyjnych, na których dowiedzą się o wpływie zdrowego żywienia i sporu na nasze zdrowie oraz o szkodliwości nikotyny.

8. edycja programu „Mamo, tato, wolę wodę!”

Program edukacyjny „Mamo, tato, wolę wodę!” jest prowadzony przez Żywiec Zdrój nieprzerwanie od 2009 roku przy wsparciu Instytutu Żywności i Żywienia oraz Instytutu Matki i Dziecka. Celem programu jest edukowanie dzieci w zakresie pozytywnego wpływu wody na organizm człowieka i jej znaczenia dla całego środowiska.

"Już pływam"

W marcu 2014r. ruszył kolejny projekt pływacki dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Koniusza. Projekt  pn. „Już pływam”  realizowany jest w ramach zadania pn.: Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży.

135 uczniów z pięciu szkół podstawowych gminy Koniusza wzięło  udział w tegorocznej akcji "Już pływam".

Kluczowe zagadnienia będące inspiracją do przygotowania i realizowania przez Województwo Małopolskie projektu pn. „Już pływam” to przede wszystkim: bezpieczeństwo dzieci na różnego rodzaju kąpieliskach, niewystarczający poziom nauki pływania w małopolskich szkołach oraz znaczenie nauki pływania w: profilaktyce zdrowotnej, zapobieganiu problemom wychowawczym, jak i upowszechnianiu kultury fizycznej w regionie i promowaniu aktywności ruchowej, stwarzając tym samym szansę dla rozwoju sportowych talentów.

"Cyfrowa szkoła"

Program „Cyfrowa Szkoła” to rządowy program rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych

Dzień bez Przekleństw

Wolę brzydotę
Jest bliżej krwiobiegu
Słów ... (Stanisław Grochowiak, Czyści). Nie dziś. Dziś będziemy nad wyraz kulturalni i grzeczni. Nie rzucamy przekleństw. Czyli czego właściwie?

Dzień bez Przekleństw

Przeczytaj także