Wtorek, 2017-08-22

Uczestniczymy w projektach:

"Bezpieczne wakacje"

"Promocja zdrowia"

W marcu w naszej szkole prowadzone będą zajęcia edukacyjne w ramach projektu „Promocja zdrowia”, który organizuje Powiat Proszowicki przy wsparciu Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Uczniowie każdej klasy będą uczestniczyć w dwóch zajęciach edukacyjnych, na których dowiedzą się o wpływie zdrowego żywienia i sporu na nasze zdrowie oraz o szkodliwości nikotyny.

8. edycja programu „Mamo, tato, wolę wodę!”

Program edukacyjny „Mamo, tato, wolę wodę!” jest prowadzony przez Żywiec Zdrój nieprzerwanie od 2009 roku przy wsparciu Instytutu Żywności i Żywienia oraz Instytutu Matki i Dziecka. Celem programu jest edukowanie dzieci w zakresie pozytywnego wpływu wody na organizm człowieka i jej znaczenia dla całego środowiska.

"Już pływam"

W marcu 2014r. ruszył kolejny projekt pływacki dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Koniusza. Projekt  pn. „Już pływam”  realizowany jest w ramach zadania pn.: Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży.

135 uczniów z pięciu szkół podstawowych gminy Koniusza wzięło  udział w tegorocznej akcji "Już pływam".

Kluczowe zagadnienia będące inspiracją do przygotowania i realizowania przez Województwo Małopolskie projektu pn. „Już pływam” to przede wszystkim: bezpieczeństwo dzieci na różnego rodzaju kąpieliskach, niewystarczający poziom nauki pływania w małopolskich szkołach oraz znaczenie nauki pływania w: profilaktyce zdrowotnej, zapobieganiu problemom wychowawczym, jak i upowszechnianiu kultury fizycznej w regionie i promowaniu aktywności ruchowej, stwarzając tym samym szansę dla rozwoju sportowych talentów.

"Cyfrowa szkoła"

Program „Cyfrowa Szkoła” to rządowy program rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych

Dzień Konia

Koń jaki jest, każdy widzi. Odkąd dowiedział się, że ma dziś swoje święto, rży szczęśliwie, wiedząc, że dostanie strawę lepszą niż zwykle. My też, idąc tropem konia,  fundujemy sobie końską dawkę humoru, robiąc wszystko, by nasz czterokopytny zwierzak się dziś uśmiał.

Dzień Konia

Przeczytaj także