Niedziela, 2017-12-17

Jolanty, Łukasza

Jesteś tu: » Strona startowa » O szkole

szkoła

Zespół Szkół w Biórkowie Wielkim powstał w 2008 r. w wyniku połączenia istniejących szkół na mocy uchwały nr XII/91/2008 Rady Gminy Koniusza z dnia 14.02.2008 r.W skład zespołu wchodzą:

1) Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Biórkowie Wielkim (pierwsze wzmianki o istnieniu szkoły pochodzą z XVI w.)

2) Gimnazjum w Biórkowie Wielkim (rok utworzenia - 1999)

organ prowadzącyGmina Koniusza

organ sprawujący nadzór pedagogicznyKuratorium Oświaty w Krakowie

obwód Gimnazjum:

Biórków Mały, Biórków Wielki, Budziejowice, Chorążyce, Dalewice, Gnatowice, Muniaczkowice, Niegardów, Niegardów Kolonia, Piotrkowice Wielkie, Polekarcice, Przesławice, Rzędowice, Wronin, Zielona.

obwód Szkoły Podstawowej:

Biórków Mały, Biórków Wielki, Polekarcice (bez nr 61 do 70), Wronin, Wroniec (od nr 12), Zielona