Niedziela, 2017-12-17

Czwartek:          8.10 - 12.10

Piątek:             8.10-12.10

REGULAMIN  BIBLIOTEKI

1. Biblioteka jest pracownią szkolną służącą realizacji potrzeb i zainteresowań uczniów, zadań dydaktyczno - wychowawczych szkoły, doskonalenia warsztatu pracy nauczyciela oraz popularyzowaniu wiedzy pedagogicznej wśród uczniów.

2. Z biblioteki szkolnej mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice uczniów.

3. Korzystanie z biblioteki jest bezpłatne.

4. W bibliotece jest wolny dostęp do półek.

5. Czytelnik może wypożyczyć książki osobiście i wyłącznie na swoje nazwisko.

6. Jednorazowo można wypożyczyć 2 książki. Najwięcej można mieć na karcie 3 książek.

7. Wypożyczone książki należy zwrócić do miesiąca licząc od daty wypożyczenia.

8. Wypożyczone książki należy szanować.

9. Zagubione lub zniszczone książki czytelnik zobowiązany jest odkupić. Jeżeli nie odkupi takiej samej, to inną książkę wskazaną przez bibliotekarza.

10. Encyklopedii, słowników, leksykonów nie wypożycza się do domu, można z nich korzystać w bibliotece albo na lekcjach.

11. W bibliotece obowiązuje cisza, kulturalne zachowanie i nie należy spożywać posiłków.

12. Dwa tygodnie przed końcem roku szkolnego należy zwrócić wszystkie wypożyczone książki do biblioteki.

Historie z Tej Ziemi

Uczniowie klas gimnazjalnych wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Proszowicach, Fundację „Wczoraj, dziś, jutro” oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Płaskowyżu Proszowickiego „ProKoPaRa” w ramach obchodów „Roku Książki”. Opracowane przez uczniów: Dagmara Adamczyk i Kacper Łakomy z klasy I A, Paulina Małysa klasa II B, Oliwia Prześlica klasa IIIA  i Klaudia Makowska klasa III B  materiały zostały umieszczone  w książce pt. ”Historie z tej ziemi czyli o Proszowicach i okolicy słów kilka” .

Bibliotekę szkolną często i chętnie odwiedzają przedszkolaki.

Z zaciekawieniem oglądają książeczki dla dzieci i uważnie słuchają bajek i wierszyków czytanych im przez nauczyciela - bibliotekarza.

"DZIADY"

22 listopada 2016 roku uczniowie klas I – III gimnazjum pod opieką nauczycielki pani Małgorzaty Małysy przygotowali przedstawienie dramatu Adama Mickiewicza pt. „Dziady” cz. 2

Uczniowie wykazali się zdolnościami aktorskimi, zapoznali swoich młodszych kolegów i koleżanki z twórczością Adama Mickiewicza oraz przekazali w sposób obrazowy wartości, dzięki którym można osiągnąć wieczne szczęście. W dramacie zostały  ukazane prawdy, że  po śmierci grzesznicy są skazani na pokutę; istnieje łączność pomiędzy światem zmarłych i żywych; pokuta często przebiega na ziemi; żywi mogą pomóc zmarłym, a ci w zamian mogą ich pouczać, jak żyć, by po śmierci trafić do nieba.

"Zasadził dziadek rzepkę w ogrodzie..."

Uczniowie pod opieką nauczycielki pani Aleksandry Gacek przygotowali i przedstawili  swoim młodszym koleżankom i kolegom z przedszkola oraz uczniom klas 1 – 3 inscenizację wiersza

Juliana Tuwima „ Rzepka”.

"Z technologią informacyjną za pan brat"

Uczniowie wykorzystując technologię informatyczną przygotowali prezentację na temat:

„BIBLIOTEKA SZKOLNA – Maria  Konopnicka”- źródła informacji.

SPOTKANIE   Z   AUTOREM  WIESŁAWEM  DRABIKIEM

2 marca 2016 roku odbyło się spotkanie z autorem książek dla dzieci

Wiesławem Drabikiem.

Czytanie wierszyków -  rymowanek przez autora było  dużym przeżyciem dla dzieci, które autor nie musiał długo zachęcać do układania rymowanek czy czytania książek.

Pan Wiesław Drabik opowiadał dzieciom skąd czerpie tematy do swoich książek i w jaki sposób powstają. Spotkanie odbyło się w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci mogły zakupić książkę autora wraz z dedykacją.

Wykaz lektur szkolnych